Mundian Kalan, Ludhiana, Punjab
GST No. 03BIHPB5703P1ZC
Call 07942630684 53% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Length | 20 inch |
| Hair Type | Kinky Curly |
| Gender | Women |
| Color | Black |
| Packaging Size | 100 gm |
| Usage/Application | Personal |
| Features | 100% Natural Hair, Temple Hair, Tangle Free |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Brand | Transgreen |
| Usage/Application | Personal |
| Color | Black |
| Material | Human Hair |
| Ideal For | Women |
| Durable Time | 2-3 Year with proper care |
| Available Length | 12"-24" |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
| Features | No Shedding |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Hair Origin | Indian |
| Length | 30 inch |
| Hair Type | Straight |
| Texture | Straight |
| Cap Construction | Lace Front |
| Gender | Women |
| Color | Black |
| Usage/Application | Personal |
| Features | Durable, Scalp-friendly, No Shedding, Heat Resistant, 100% Natural Hair, Clip in Hair, Temple Hair, Single Donor Hair, Dyeable, Virgin Human Hair, Cuticle Aligned Hair, Tangle Free, Smooth & Silky, Washable, Easy to style, Breathable and Comfortable, Remy Human Hair, Light Weight |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Gender | Women |
| Color | Black |
| Usage/Application | Personal |
| Features | Light Weight, Virgin Human Hair, Temple Hair, Washable, Dyeable, 100% Natural Hair, Breathable and Comfortable, Tangle Free, Single Donor Hair, Clip in Hair, Durable, Scalp-friendly, Easy to style, Smooth & Silky, Cuticle Aligned Hair, Remy Human Hair, No Shedding |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Brand | Transgreen |
| Usage/Application | Personal |
| Color | Black |
| Material | Human Hair |
| Ideal For | Women |
| Durable Time | 2-3 year to proper care |
| Available Length | 12" to 30" |
| Type Of Packaging | Plastic |
| Features | No Shedding, Temple Hair, Single Donor |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Brand | Transgreen |
| Usage/Application | Personal |
| Color | Black |
| Material | Human Hair |
| Ideal For | Women |
| Durable Time | 2-3 Year With Proper Care |
| Available Length | 12"-32" |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
| Features | 100% Natural Human Hair |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 Piece
Product Brochure
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Transgreen |
| Length | 24" |
| Colour | Black |
| Material | Human Hair |
| Gender | Women |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Hair Type | Human Hair |
| Hair Length | Medium |
| Cap Construction | Full Lace |
| Brand | Transgreen |
| Material | Human Hair |
| Ideal For | Women |
| Usage/Application | Parlour |
| Durable Time | 2-3 Year With Proper Care |
| Available Length | 10"-32" |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
| Features | Single Donor |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 Piece
Product Brochure
| Material | Human Hair |
| Hair Texture | Straight |
| Brand | Transgreen |
| Hair Grade | 10A |
| Usage/Application | Personal |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black |
Additional Information:
View Complete details