Mundian Kalan, Ludhiana, Punjab
GST No. 03BIHPB5703P1ZC
Call 07942630684 64% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Length | 24 inch |
| Hair Type | Wavy |
| Gender | Women |
| Color | Black |
| Usage/Application | Personal |
| Features | Virgin Human Hair, Single Donor Hair, Tangle Free |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Brand | Transgreen |
| Usage/Application | Personal |
| Color | Black |
| Material | Human Hair |
| Ideal For | Women |
| Durable Time | 2-3 year with proper care |
| Available Length | 12" to 30" |
| Type Of Packaging | Plastic |
| Features | No Shedding , Temple Hair, Washable |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 Piece
Product Brochure
| Hair Material | Human Hair |
| Hair Texture | Body Wave |
| Hair Length | 20 inch |
| Color | Black |
| Material | Human Hair |
| Usage/Application | Parlour |
| Hair Color | Natural Black |
| Lace Type | Swiss Lace |
| Cap Size | Medium |
| Length Inches | 20" |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
| Hair Density | 200% |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Parting Style | Free Part |
| Hair Feature | Tangle Free, Shedding Free |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Hair Material | Human Hair |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Length | 20 inch |
| Color | Natural |
| Material | Human Hair |
| Usage/Application | Personal |
| Inside Cap | small cap |
| Length | 22" |
| Packaging Type | plastic packaging |
| Packaging Size | 26" |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 Piece
Product Brochure
| Usage/Application | Personal |
| Color | Black |
| Material | Human Hair |
| Ideal For | Women |
| Available Length | 22" |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
| Features | Indian Temple Hair |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details