Mundian Kalan, Ludhiana, Punjab
GST No. 03BIHPB5703P1ZC
Call 07942630684 64% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Brand | 10A |
| Usage/Application | Personal |
| Color | Black |
| Material | Human Hair |
| Ideal For | Women |
| Durable Time | 2-3 Year With Proper Care |
| Available Length | 12"-24" |
| Type Of Packaging | Bob Wavy |
| Features | 100% Natural Hair |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Curl Pattern | Loose Curl |
| Hair Type | Human Hair |
| Cap Construction | Full Lace |
| Brand | TG |
| Material | Human Hair |
| Ideal For | Women |
| Usage/Application | Personal |
| Durable Time | 2 years with proper care |
| Available Length | 20" |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
| Features | Tangle Free |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 Piece
Product Brochure
| Hair Length | 16-20 inch |
| Length | 20 inch |
| Hair Type | Wavy |
| Hair Texture | Loose Deep Wave |
| Hair Grade | Single Drawn |
| Gender | Women |
| Hair Weft | Machine Weft |
| Hair Origin | Indian |
| Packaging Size | 100 gm |
| Usage/Application | Parlour |
| Application | Weaving |
| Bundle Weight | 100 g |
| Features | Smooth & Silky, Remy Human Hair, Cuticle Aligned Hair, Tangle Free, Washable, Easy to style, Clip in Hair, 100% Natural Hair, Single Donor Hair, Durable, Virgin Human Hair, Temple Hair |
| Processing | Steam Processed |
| Country of Origin | Made in India |
| Hair Color | Natural Black |
| Color | Black |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 Piece
Product Brochure
| Material | Virgin Human Hair |
| Curl Pattern | Loose Curl |
| Length | 24 inch |
| Attachment Type | Clip In |
| Color | Black |
| Gender | Women |
| Is it Washable | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Transgreen |
| Usage/Application | Parlour |
| Usage | Personal |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Brand | Transgreen |
| Usage/Application | Personal |
| Color | Brown |
| Material | Human Hair |
| Ideal For | Women |
| Durable Time | 2-3 Year With Proper Care |
| Available Length | 12"-30" |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
| Features | 100% Natural Hair |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 Piece
Product Brochure
| Usage/Application | Parlour |
| Color | Natural |
| Material | Human Hair |
| Ideal For | Women |
| Available Length | 22" |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
| Features | Human Hair |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 Piece
Product Brochure
| Wave Pattern | wavy |
| Hair Type | Human Hair |
| Cap Construction | Full Lace |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Human Hair |
| washable | yes |
| Brand | Transgreen |
| Colour | Black |
| Length | 24" |
| It is Washable | Yes |
| texture | Kinky Curly |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 Piece
Product Brochure
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Transgreen |
| Length | 28" |
| Colour | Black |
| It is Washable | yes |
| Material | Human Hair |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 Piece
Product Brochure
| Brand | Transgreen |
| Usage/Application | Parlour |
| Color | Black |
| Material | Human Hair |
| Ideal For | Women |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 20" |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 Piece
Product Brochure
| Brand | Transgreen |
| Usage/Application | Personal |
| Color | Black |
| Material | Human Hair |
| Ideal For | Women |
| Available Length | 28" |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
| Features | Temple Human Hair |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details