Mundian Kalan, Ludhiana, Punjab
GST No. 03BIHPB5703P1ZC
Call 07942630684 64% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Hair Length | 24-28 inch |
| Material | Human Hair |
| Length Size | 10"-30" inches |
| Hair Texture | Wavy |
| Hair Grade | 10 A |
| Hair Type | wavy 6x6 |
| Color | Black |
| Type Of Packing | Plastic packaging |
| Brand | TG |
| Packaging Size | 10"-30"inches |
| Length | 10"-30" inches |
| Usage | Parlour |
| Usage/Application | Parlour |
| Chemical Processing | No |
| Weight | 100 gram |
| Gender | Female |
| Washable | Yes |
| Style | TG |
| Available Length | 10"-30" inches |
| Available Net Weight | 100 grams |
| Product Type | TG |
| Quantity Per Pack | 1 piece |
| Packaging Type | plastic packaging |
| Set Contains | 1 piece |
| Grade | 10A |
| Product Code | TG |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
| Structure | wavy |
| Virgin Hair | yes |
| All Is 100Grams Per Package But Customise Is Possible | yes |
| Purity | 100% |
| Available Sizes | 10"-30" inches |
| Delivery Time | 3 working days |
| Capacity | 1000 kg |
| Durable Time | 2 years with proper care |
| Size | 10"-30" inches |
| Dye able | Yes |
| Features | cuticle aligned hair |
| Hair Extension Type | Temple Hair |
| Is It Washable | Washable |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 Piece
Product Brochure
| Material | Indian Temple Hair |
| Color | Black |
| Weight | 100gram |
| Usage/Application | Personal |
| Durable Time | 2 to 3 year with proper care |
| Style | Curly |
| Grade | 10A |
| Hair Type | Deep Curly |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Length | 20 inch |
| Gender | Women |
| Color | Black |
| Packaging Size | 100 gm |
| Usage/Application | Personal |
| Form | Hair Strands |
| Features | Tangle Free, No Shedding, Light Weight, Remy Human Hair, Easy to style, 100% Natural Hair, Single Donor Hair, Breathable and Comfortable, Temple Hair, Clip in Hair, Durable, Cuticle Aligned Hair, Virgin Human Hair, Smooth & Silky, Washable |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 Piece
Product Brochure
| Hair Grade | Virgin |
| Texture | Straight |
| Length | 24 inch |
| Hair Style | Straight |
| Is It Washable | Yes |
| Gender | Women |
| Usage/Application | Personal |
| Color | Blonde |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details